MAVİ BİLGE Mühendislik Eğitim Danışmanlık, 2008 yılından beri "her şey bilgi ile başlar" sloganı ile Türkiye geneline hizmet sunmaya devam etmektedir.


           BİLGE SÖZLER
Mavi Bilge "Büyük olmak için hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın. Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes sana karşı çıkacaktır, önüne sonsuz engeller yığacaklardır, fakat sen bunlara dayanıklı olacaksın. Kendini büyük değil, küçük, zayıf, kimsesiz ve araçsız kabul ederek, hiç kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak, bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana "büyüksün" derlerse, bunu söyleyenlere gülüp geçeceksin." (ATATÜRK)

Mavi Bilge "Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat (alışkanlık) haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar." (ATATÜRK)

Mavi Bilge "Sevgide güneş gibi ol, Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, Hataları örtmede gece gibi ol, Tevazuda toprak gibi ol, Öfkede ölü gibi ol, Her ne olursan ol, Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol." (MEVLANA)

Mavi Bilge -"Erdemli insanların dokuz düşüncesi vardır: 1. Baktıklarında berrak görmeyi düşünürler, 2. Dinlediklerinde iyi duymayı düşünürler, 3. Görünüşleri bakımından cana yakın olmayı düşünürler, 4. Davranışlarında saygılı olmayı düşünürler, 5. Konuşmalarında doğru sözlü olmayı düşünürler, 6. İşlerinde ciddi olmayı düşünürler, 7. Kuşkuya düştüklerinde soruları nasıl soracaklarını düşünürler, 8. Öfkelendiklerinde sorunları düşünürler, 9. Kazancı gördüklerinde adaleti düşünürler."(KONFÜÇYÜS)

Mavi Bilge "İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsen, bu nice okumaktır." (YUNUS EMRE)

Mavi Bilge "Ülkelerine düzeni getirmek isteyenler önce kendi ailelerini ıslah etmelidirler. Ailelerini ıslah etmek isteyenler önce kendi özel yaşamlarını düzeltmelidirler. Kendi özel yaşamlarını düzeltmek isteyenler önce akıllarını ıslah etmelidirler. Akıllarını ıslah etmek isteyenler bu isteklerinde samimi olmalıdırlar. İsteklerinde samimi olmak isteyenler bilgilerini genişletmelidirler. Bilgilerini genişletmek isteyenler önce araştırmalıdırlar." (KONFÜÇYÜS)

Mavi Bilge "Öğrenmeyi bırakan kişi yirmisinde de olsa, sekseninde de olsa yaşlıdır. Yaşamdaki en muhteşem şey zihni genç tutmaktır." (HENRY FORD)

Mavi Bilge "Hayatınızı yaşamanın iki yolu vardır; birincisi, sanki hiçbir şey mucize değilmiş gibi düşünmek, ikincisiyse sanki her şey bir mucizeymiş gibi yaşamaktır." (ALBERT EINSTEIN)

Mavi Bilge "Düşüncelerine dikkat et, sözün olur- Sözlerine dikkat et, hareketin olur, Hareketlerine dikkat et, bir gün alışkanlığın olur, Alışkanlıklarına dikkat et, bir gün karakterin olur ve karekterine dikkat et, bir gün gelir senin kaderin olur, Ne Düşünürsek O Oluruz." (GANDHI)

Mavi Bilge "Doğru düşünce bilgidir." (EFLATUN)

Mavi Bilge "Genel bir kural olarak, yaşamdaki en başarılı insan, en iyi bilgiye sahip olandır." (BENJAMIN DISRAELI)

Mavi Bilge "Tüm insanlar, doğaları gereği bilmeyi arzular." (ARISTOTELES)

Mavi Bilge "Dün akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim; Bugün ise bilgeyim, kendimi değiştirdim." (MEVLANA)

Mavi Bilge "Olgun bir adamı dost edinmek isterseniz, eleştirin. Basit bir adamı dost edinmek isterseniz, methedin." (SAD-İ ŞİRAZİ)

Mavi Bilge

MAVİ BİLGE Mühendislik Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti.

Profesyonel bilgi birikimi ve konusunda uzman kadrosuyla kurum ve kuruluşlara ihtiyaçlarına yönelik olarak,
İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ (İSG), KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ, ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMLERİ, OHSAS 18001 İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ gibi
sistemlerin kurulmasında danışmanlık, eğitim ve mühendislik ölçümlerinde kaliteli, güvenilir bir hizmet anlayışıyla yaratıcı ve etkili çözümler sunmaktadır.