MAVİ BİLGE Mühendislik Eğitim Danışmanlık, 2008 yılından beri "her şey bilgi ile başlar" sloganı ile Türkiye geneline hizmet sunmaya devam etmektedir.

Mavi Bilge

Proses Emniyeti Sempozyumu | Bilişim Vadisi | 9-10 Nisan 2019 Proses Emniyeti Sempozyumu'na iştirak ettik.

Proses Emniyeti Yönetim Sistemi, endüstriyel tesislerin asla ihmale getiremeyeceği en önemli konuların başında gelmektedir. Yaşayan bir süreç olan proses emniyeti; mühendislikten tasarıma, tehlikelerin belirlenmesine, olay analizlerine, değişiklik yönetimine, ekipmanların bakımına, gözetimine ve testlerine, proses kontrol ve alarm sistemlerine, işletme ve bakım prosedürlerine, personelin eğitimine ve insan faktörüne odaklanır.

Bu yaklaşımı esas alarak, sempozyuma katkı sağlamak için kurucularımız tarafından; "Kimya Tesislerinde Proses Emniyeti Kapsamında Elektriksel Risk Analizi Yönetimi" konusu ile katılım sağlanmıştır.

Mavi Bilge


        Mavi Bilge        Mavi Bilge        Mavi Bilge        Mavi Bilge        Mavi Bilge


Mavi BilgeKocaeli Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü Pitek Komitesi tarafından, 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "3. PİTEK (Profosyonel İş ve Teknoloji) Günleri" adlı etkinlik programını destekleyen sponsor firmalar arasında yer almıştır. Ayrıca 30 Mayıs 2015 tarihinde şirket kurucularımızdan Yasin Pekeroğlu tarafından bir saat süreli "İş Güvenliğinde Risk Önleme Kültürü" konu başlıklı bir sunum yapılmıştır.

Mavi BilgeTMMOB Kimya Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ile Kocaeli Üniversitesi tarafından, 07-08 Mayıs 2011 tarihleri arasında düzenlenen 'Kocaeli Nanoteknoloji Günleri 2011' adlı etkinlik programını destekleyen sponsor firmalar arasında yer almıştır.

Mavi BilgeKocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübünce 8-10 Mayıs 2009 tarihlerinde Kocaeli'de düzenlenen ve Mühendislik, İktisadi Bilimler Fakülteleri başta olmak üzere tüm üniversite öğrencilerine hitap eden 2. KALE organizasyon programında; 09 Mayıs 2009 tarihinde "Şirketlerin Risk Projeleri" konu başlığı altında şirket kurucularımızdan Yasin Pekeroğlu tarafından 2 saat süreli "İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği" konulu sunum yapılmıştır. Ayrıca etkinlik programını destekleyen sponsor firmalar arasında yer almıştır.

Mavi BilgeGenç KYÖD Kariyer Komisyonunun Kariyer Seminerlerinden ilki, Mavi Bilge Eğitim Danışmanlık işbirliğiyle 23 Mart 2009 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Teknik Eğitim Fakültesi Konferans salonunda şirket kurucularımızdan Yasin Pekeroğlu tarafından iki saat süreli "İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu sunumuyla gerçekleştirilmiştir.

MAVİ BİLGE Mühendislik Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti.

Profesyonel bilgi birikimi ve konusunda uzman kadrosuyla kurum ve kuruluşlara ihtiyaçlarına yönelik olarak,
İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ (İSG), KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ, ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMLERİ, ISO 45001 İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ gibi
sistemlerin kurulmasında danışmanlık, eğitim ve mühendislik ölçümlerinde kaliteli, güvenilir bir hizmet anlayışıyla yaratıcı ve etkili çözümler sunmaktadır.